ONLINE MAKALE GİRİŞİ

Psychiatry & Clinical Psychopharmacology eski adıyla Klinik Psikofarmakoloji Bulteni-Bulletin of Clinical Psychopharmacology


Editorial Manager ® for Psychiatry and Clinical Psychopharmacology

SON DUYURULAR

DUYURULAR
Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni-Bulletin of Clinical Psychopharmacology dergimizin Ocak 2017 tarihinden itibaren Taylor & Francis Group tarafından yine Open Access olarak “Psychiatry and Clinical Psychopharmacology” olarak yayınlanacağını sizlere duyurmuştuk. Aralık 2016’dan itibaren de dergimizin yeni makale gönderme sistemi olan Editorial Manager kullanıma sokulmuştur. Daha önceki makale gönderme sistemimiz olan ScopeMed’de hakemlerin review sürecinden geçen ve yayına kabul edilen makaleler ise Editorial Manager’in yanı sıra off-system olarak yayın sırasına konulmuştur.

Taylor & Francis ile aramızdaki protokol gereği olarak Türkiye’den gönderilecek yazılardan ilk üç yılda (2017, 2018, 2019) editorial işlem katkı payı alınmayacak ve bu ücret Psikofarmakoloji Derneği tarafından karşılanacaktır. Editorial Manager’den makale gönderilirken “TURKEY2017” kodu ile gönderildiğinde sistem makale ücretlendirme işleminde sözü edilen waiver süreci gereği makale için invoice (fatura) üretmiyor. Ancak off-system yayına gönderilen makalelerde otomatik olarak invoice üretiyor. Taylor & Francis yöneticileri ile son yazışmalarımız sonucunda Editorial Manager dışında bizim tarafımızdan yayınlanmak üzere gönderilen makalelerde invoice üretirken makalenin gönderildiği ülkenin Türkiye olup olmadığına dikkat edecekler ve yazarlara herhangi bir invoice gönderilmeyecek. Bu geçiş sürecindeki kafa karışıklığı için özür diliyoruz.

Bu ortaklığın dergimizin daha geniş bir kitleye ulaşmasına, bilimsel açıdan varolan düzeyini daha da yukarıya çekerek evrensel ölçekte öncü dergilerle yarışacak şekilde devam ettirmesine katkı sağlayacağından eminiz.

Bilgilerinize saygı ile sunar, çalışmalarınızı ve makalelerinizi bekleriz.

Psychiatry and Clinical Psychopharmacology Yayın Kurulu