ONLİNE MAKALE GİRİŞİ

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni'ne makalenizi yollayabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

2013 yılından itibaren dergimizin dili ingilizce olacağından, ingilizce dışındaki diller ile yazılmış yazılar kabul edilmemektedir.

Editorial Manager ® for Psychiatry and Clinical Psychopharmacology

SON DUYURULAR

Kapsam ve Hedef




2015 Impact Factor: 0.367
5-year Impact Factor: 0.425
©Thomson Reuters, Journal Citation Reports® 2016

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni (KPB) – Bulletin of Clinical Psychopharmacology (BCP) ulusal ve uluslar arası çapta okurlara erişmeyi hedefler ve dünyanın her yerinden yazarların gönderdikleri makaleleri değerlendirmeye alır. Uygulamalı ve temel nörolojik bilimler ve ilgili disiplinlerde klinisyen ve bilim insanlarının orijinal çalışmalarına öncelik verir. Bülten, Türkiye’de yürütülen orijinal çalışmaları uluslar arası bilimsel bilgi havuzuna dahil etmeyi hedefler, Türkiye’de orijinal araştırmaların yapılmasını teşvik eder ve Türk bilim insanlarının repütasyonunu uluslar arası platformda destekler.

Bülten, psikiyatri, psikoloji, nöroloji, farmakoloji, moleküler biyoloji, genetik, fizyoloji, nörokimya ve ilgili bilim dallarında çalışan uzmanlar, asistan doktorlar ve bilim insanlarına yönelik yüksek bilimsel kalitede araştırmalar yayınlar. Psikofarmakoloji, psikiyatri ve davranış bilimi gibi önemli alanlarda klinik, deneysel ve temel bilim dallarında çalışan bilim insanlarının güncel ilgi alanlarına ilişkin konulara yer verir. Bülten, temel bilimler ile klinik uygulama arasında etkin bir köprü işlevi görür. Bu dergi kapsamıyla ilgilenen tüm kişiler, ulusal ve uluslar arası dernekler ve kuruluşlar herhangi bir abonelik ücreti ödemeden Bülten’e erişebilir.