ONLİNE MAKALE GİRİŞİ

Psychiatry & Clinical Psychopharmacology eski adıyla Klinik Psikofarmakoloji Bulteni-Bulletin of Clinical Psychopharmacology


Editorial Manager ® for Psychiatry and Clinical Psychopharmacology

SON DUYURULAR

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni
Klinik Psikofarmakoloji Bülteni (KPB) -The Bulletin of Clinical Psychopharmacology (BCP) 1990 yılından beri yılda dört sayı olarak çıkar; hakem değerlendirmesinden geçen makaleleri İngilizce olarak yayınlar.

KPB, psikofarmakoloji, psikiyatri ve davranış bilimi gibi önemli alanlarda klinik, deneysel ve temel bilim dallarında çalışan bilim insanlarının güncel ilgi alanlarına ilişkin konulara yer verir. Psikiyatri, psikoloji, nöroloji, farmakoloji, moleküler biyoloji, genetik, fizyoloji, nörokimya ve ilgili bilim dallarında çalışan uzmanlar, asistan doktorlar ve bilim insanlarını hedefler.

KPB, dünyanın her yerinden araştırmacıların makalelerini kabul eder. Bununla birlikte Türk araştırmacıların bulgularını paylaşma ve Türk bilim insanlarını uluslar arası bilim topluluklarına tanıtma amacı öncelik taşır.

KPB, ulusal ve uluslar arası dernekleri ve kişileri hedefleyen bilimsel bir dergidir. Daha önce yayınlanmış makaleler derginin web sitesinde yer alır. Her bir sayı üniversite kütüphanelerine ve meslektaşlara ücretsiz olarak dağıtılır.

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni aşağıdaki indeks ve veritabanlarında yer almaktadır.

British Library Direct, Cabell's Directory, Chemical Abstracts(CAS), Citefactor, Current Awareness in Biological Sciences (CABS), DOAJ, EBSCOhost Current Abstracts, EBSCOhost TOC premier, Elsevier BIOBASE, EMBASE (Excerpta Medica), Google Scholar, HINARI, Index Copernicus, International Pharmaceutical Abstracts (IPA), PROQUEST DATABASE: ProQuest Psychology Journals, ProQuest Health & Medical Complete, PsychINFO/Psychological Abstracts, PsycSCAN: Psychopharmacology, SCI-E (Science Citation Index- Expanded), Scopus, Thomson Master Journal List, TUBITAK TIP DIZINI, Türkiye Citation Index